­ כמה זמן נמשך מבחן אמירם? | כמה זמן זה מבחן אמירם? | PTOR
contact@ptor.co.il 077-9555577 053-2001215 כניסה למנויים הרשמה

Ptor
כניסה
הרשמה אודותינו מבחן אמיר מבחן אמירם פסיכומטרי מבחנים לדוגמא צור קשר

כמה זמן נמשך מבחן אמירם?

כמה זמן נמשך מבחן אמירם ?

כשסטודנטים רבים שואפים לקבל פטור מלימודי אנגלית באוניברסיטה או במכללה, אין פלא שהשאלה כמה זמן מבחן אמירם נמשך היא שאלה נפוצה מאוד. בעמוד זה תמצאו תשובה מפורטת, וכן מידע נוסף שיעזור לכם להבין מה מצפה לכם בבחינה ואיך לצלוח אותה בדרך מיטבית על-מנת לקבל את הפטור המבוקש.

 

כמה זמן מבחן אמירם נמשך בסך הכל ?

התשובה לשאלה כמה זמן זה מבחן אמירם אינה קבועה. בדרך כלל שוהים הנבחנים בחדר הבחינה קצת יותר משעה, אבל ייתכנו הבדלים - כתוצאה מאופי המבחן.

קודם כל חשוב להבין שעוד לפני המבחן עצמו מוקדש פרק זמן מסוים לקריאת ההנחיות לגבי אופן השימוש במחשב (כידוע מבחן אמירם מתבצע מול מחשב, באמצעות תוכנה ייעודית). לאחר קריאת ההנחיות, על-מנת לוודא שהבנתם אותן היטב, יתבצע תרגול קצר. התרגול כולל שאלות בסגנון של אלה המופיעות בבחינה עצמה, אבל אין צורך לבזבז זמן על מציאת התשובה הנכונה - מטרת התרגול היא אך ורק ללמד אתכם איך להשתמש בתוכנה והתשובות בחלק הזה לא נלקחות בחשבון. מצד שני מומלץ לא למהר אלא לנצל את התרגול כדי שבזמן המבחן השליטה בתוכנה תהיה מלאה ותוכלו להתרכז בשאלות באנגלית. לרוב מספיקות מספר דקות כדי להשלים את הקריאה והתרגול.

 

כמה זמן זה מבחן אמירם עצמו?

גם אחרי שמשלימים את התרגול, ייתכנו הבדלים בין נבחנים - ולכן התשובה לשאלה כמה זמן לוקח מבחן אמירם אינה קבועה. הממוצע הוא כשעה, אבל אין טעם כמובן לשבת עם סטופר, ואם אתם רוצים לקבוע תוכניות לאחרי המבחן קחו בחשבון שהשהות שלהם במקום עשויה להתארך.

הסיבה לכך היא מבנה מבחן אמירם: לכל שאלה מוקצב פרק זמן מסוים, ואחרי שעניתם עליה כבר אי אפשר לחזור אליה יותר (מבחן אמיר כן מאפשר לתקן טעויות, באמירם הדבר לא אפשרי). נבחנים שעונים מהר יותר על חלק מהשאלות "יחסכו" זמן ויסיימו את הבחינה לפני חבריהם - אם כי מומלץ בחום לנצל את הזמן שמוקצב לכל שאלה במלואו ולוודא שלא טעיתם.

 

כמה זמן מוקצב לכל שאלה?

כדי להבין כמה זמן נמשך מבחן אמירם בממוצע, כדאי לדעת כמה זמן מוקצב לכל סוג שאלה. כשאתם מתבקשים להשלים משפט, תקבלו 2 דקות לכל שאלה. כשנבדקת היכולת שלכם לנסח מחדש משפט, תקבלו 4 דקות לכל שאלה. עבור קטעי הבנת הנקרא מוקצבות 7 דקות לקריאת הקטע ועוד 4 דקות לכל שאלה. חשוב להדגיש שגם אחרי שסיימתם לקרוא את הקטע, הטקסט נשאר מול העיניים שלכם כשאתם עונים על השאלות לגביו.

 

האם ניתן לקבל תוספת זמן?

מבחן אמירם מותאם מעצם המבנה שלו והאופן שבו עונים על השאלות לבעלי לקויות למידה וקשיי קשב וריכוז. בהתאם התשובה לשאלה כמה זמן זה מבחן אמירם למי שקיבלו הקלות במבחנים אחרים לא משתנה - שכן לא ניתן לעבור את המבחן הזה בתנאים מותאמים.

 

איך להבטיח ניצול זמן מיטבי במהלך המבחן?

אחרי שמבינים מה התשובה לשאלה כמה זמן מבחן אמירם נמשך, השלב הבא הוא להגיע אליו מוכנים. לשם כך חשוב להבין מה ההבדל בין אמיר לאמירם (כאמור לא ניתן לחזור לאחור ולתקן טעויות), ועוד יותר חשוב למצוא מבחן אמירם לתרגול.

כשפותרים מבחן לדוגמה, אפשר להבין בדרך הטובה ביותר כמה זמן לוקח מבחן אמירם, וגם באילו נושאים עלולה להיווצר מצוקת זמן ולכן כדאי לתרגל אותם עוד. קורס הכנה למבחן אמירם של אתר פטור יעזור לכם להגיע עם כל הידע הדרוש ועם היכולת להביא אותו לידי ביטוי גם בזמן קצר.

 

תשובות לשאלות נפוצות

 

כמה פעמים אפשר לעבור מבחן אמירם ?

כמה פעמים שרוצים - כל עוד מקפידים על מרווח של לפחות 35 ימים בין מבחן למבחן.

 

עד מתי תקף הציון במבחן אמירם?

הציונים במבחני אמירם תקפים ל-7 שנים.

 

האם ניתן לבחור את השעה המדויקת שבה נבחנים?

לא. אפשר לבחור את היום אבל לא את השעה המדויקת.

 

מתי מתקבל הציון של המבחן?

מיד בסוף הבחינה (אחרי שהבוחן מוודא שהכל תקין).

 

למה לבחור בנו?

כי איתנו אתם מגיעים למבחן מוכנים באמת - אחרי שהעשרתם את אוצר המילים שלכם ביותר מ-1,000 מילים רלוונטיות למבחן, אחרי שתרגלתם את כל סוגי השאלות והכרתם את כל הטריקים הקטנים, אחרי שביצעתם סימולציות מפורטות ואחרי שקיבלתם תשובות ברורות ומפורטות לכל שאלה.