­ כמה עולה מבחן אמיר?
contact@ptor.co.il 077-9555577 053-2001215 כניסה למנויים הרשמה

Ptor
כניסה
הרשמה אודותינו מבחן אמיר מבחן אמירם פסיכומטרי מבחנים לדוגמא צור קשר

כמה עולה מבחן אמיר?

כמה עולה מבחן אמיר?

מבחן אמיר הוא אחת הדרכים האפשריות לקבלת פטור מלימודי אנגלית במהלך התואר הראשון. הפטור חוסך זמן יקר וגם לא מעט כסף, ולכן יש לא מעט סטודנטים וסטודנטיות לעתיד שמבקשים להיבחן במבחן זה. באופן טבעי לשאלה כמה עולה מבחן אמיר יש השפעה על ההחלטה, ובעמוד זה תמצאו מידע מקיף אודות העלויות של המבחן וגם מידת הכדאיות שלו.

 

כמה עולה בחינת אמיר בהרשמה רגילה?

הגוף שעורך את מבחני אמיר וגם את מבחן אמירם(לקריאה על ההבדל בין מבחן אמיר לאמירם לחצו כאן) הוא המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, מאל"ו, מי שאחראי גם על הבחינה הפסיכומטרית ומבחנים נוספים. המחיר שגובה מאל"ו עבור מבחן אמיר משתנה בהתאם לאופן הרישום - בהרשמה רגילה תשלמו עבור מבחן אמיר מחיר של 285 ש"ח (כל המחירים המפורטים בעמוד זה מעודכנים לתחילת 2023). לאחר הרישום ניתן לשנות את מועד הבחינה בעלות של 52 ש"ח.

שימו לב: ישנם 4 מועדים בשנה (אביב, קיץ, סתיו, חורף) ולכל מועד תאריך סיום הרשמה משלו. רישום מאוחר מייקר את העלות של הבחינה.

 

כמה עולה מבחן אמיר בהרשמה מאוחרת?

מועמדים ללימודים שלא נרשמו בזמן ולא רוצים או לא יכולים לחכות למועד הבא, יכולים לנסות לבצע הרשמה מאוחרת. ההרשמה המאוחרת עולה 430 ש"ח, והיא אפשרית עד 8 ימי עבודה לפני מועד הבחינה (אם הבחינה נערכת ב-2 ימים רצופים, המועד האחרון להרשמה מאוחרת הוא 8 ימי עבודה לפני היום הראשון מבין השניים). תנאי נוסף הוא מקום פנוי, כך שאין אפשרות לבחור את המקום שבו עוברים את המבחן. כמו כן לא ניתן לעבור מבחן עם התאמות כשההרשמה מאוחרת.

 

עלות הרשמה ביום המבחן עצמו

בנוסף לאפשרות של הרשמה מאוחרת, ישנה גם האופציה של הרשמה למבחן אמיר ביום המבחן עצמו: במקרה כזה תשלמו עבור מבחן אמירמחיר של 715 ש"ח. רישום ביום המבחן מחייב הגעה למקום שבו תתבצע הבחינה (ושאי אפשר לבחור אותו) שעתיים מראש. בתשלום הוא במקום, במזומן או באשראי.

 

מהי עלות המבחן כשחוזרים עליו?

חשוב לציין כי התשובה לשאלה כמה עולה מבחן אמיר לא משתנה אם ניגשים למבחן פעם נוספת. כלומר, מי שהתייצב לבחינה ולא קיבל את הציון הדרוש לפטור, ומעוניין לנסות פעם נוספת, נדרש להירשם שוב - ולשלם 285 ש"ח נוספים (או 430 / 715 ש"ח בהרשמה מאוחרת / ביום המבחן עצמו).

 

האם כדאי לשלם עבור מבחן אמיר מחיר גם לקורס הכנה?

התשובה המדויקת לשאלה כמה עולה מבחן אמיר כוללת לא רק את התשלום למאל"ו, אלא גם את עלות ההכנה - הזמן שמקדישים ללמידה, ובמקרה שבוחרים לעבור קורס הכנה למבחן אמירגם את עלות הקורס. מצד שני כדאי לקחת בחשבון גם את העלות של לימודי אנגלית במהלך לימודי התואר הראשון כשאין פטור - גם מבחינת הזמן וגם מבחינת הכסף.

אתר פטורמציע קורס הכנה מקצועי ומקיף. הלמידה כוללת העשרה של אוצר המילים עם מילים רלוונטיות למבחן, היכרות עם מבנה מבחן אמיר, שאלות ותשובות עם הסברים מפורטים, וגם סימולציות שמאפשרות לתרגל את מבחן אמיר עם עמידה בלוח הזמנים לתרגל עמידה בלוח הזמנים של המבחן - כל מה שצריך כדי לקבל את הפטור המיוחל והמשתלם.

 

תשובות לשאלות נפוצות

 

האם יש מחיר שונה למבחן אמיר עם התאמות?

לא, המחיר הוא אותו מחיר (שימו לב שרק הרשמה רגילה מאפשרת לעבור מבחן עם התאמות).

 

האם אפשר לגשת למבחן אמיר יותר מפעם אחת?

כן, אין הגבלה על מספר הפעמים שנבחנים - אבל נדרש מרווח של 35 ימים לפחות בין בחינה לבחינה.

 

האם התשלום עבור מבחן אמיר כולל גם בחירת מקום ושעה?

בהרשמה רגילה ניתן לבחור את המקום ואת היום, אבל לא את השעה. בהרשמה מאוחרת לא ניתן לבחור מיקום.

 

לכמה זמן תקפים הציונים של מבחן אמיר?

ל-7 שנים.

 

למה לבחור בנו?

הסיבה העיקרית היא שאיתנו תגיעו למבחן מוכנים במלוא מאת האחוזים - עם אוצר מילים עשיר ובעיקר רלוונטי, עם היכרות מעמיקה עם כל סוגי השאלות ועם הטריקים שעוזרים להתמודד עם השאלות המאתגרות, עם הבנה טובה של החוזקות שלכם ואיך לנצל את הזמן באופן מיטבי. בזכות ההכנה המצוינת, הסיכוי לקבל פטור הוא מקסימלי.